Pvc Boru Ek Parçaları ve Özellikleri

PVC atık su boru ve ek parçalarının kullanım alanları arasında; villa ve çok katlı konutlar, hastaneler, okullar, oteller, endüstriyel ve sportif alanlar yer almaktadır. Projelerin daha ekonomik hale getirilmesi ve fiziksel yapısının korunabilir olması için uzun süreli kullanım hedeflenir. Yapıların temellerini sızıntıya yol açmadan daha güvenilir bir hale getirebilmeniz için PVC atık su boru ve ek parçaları kullanabilirsiniz.

PVC atık su boruları, 1. sınıf kalite standartlarında üretildiğinden dolayı BD uygulama sınıfı et kalınlığında üretilirler. Pürüzsüz iç ve dış yüzeyleri ile kullanıma bağlı olarak tortunun ve kirin oluşmasına, birikmesine asla yol açmazlar. Bakteri üretme ve koku yapma gibi olumsuz durumlar PVC borular ile asla yaşanmamaktadır.

PVC maddesi ile üretilen PVC atık su boru ve ek parçaları olası yangın gibi olumsuz durumlarda asla alev almamaktadır ve yangının katlar arasında yayılmasına izin vermezler. Bu sebeple çok katlı yapılarda PVC boruların kullanılması tavsiye edilmektedir. İstediğiniz boyutlarda yapılarınıza uygun şekilde uygulayabileceğiniz PVC borular sayesinde atık su tahliye ihtiyaçlarınızın tamamı ortadan kaldırılır. PVC atık su boru ve ek parçaları uyumlu conta yuvaları sayesinde sızıntı sorunlarını yaşatmazlar. Pratik bir şekilde monte edilip çıkartılabilmesi sayesinde ise kesme, bükme ve yapıştırma gibi ağır işçilik gerektiren işlere ihtiyaç duyulmaz.

PVC Atık Su Boru ve Ek Parçaları Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Sert PVC maddesinden üretilen PVC atık su boru ve ek parçaları hiçbir şekilde alev almaz. Yangın gibi durumlarda alev almadığı gibi aynı zamanda katların arasında alevlerin yayılmasını da engeller.

PVC borular atık su tahliye sistemi ile 15 dakika süre içerisinde 0.5 bar basınç altında su uygulanarak test aşamalarından geçmiştir. Bu da hiçbir şekilde sızıntı gibi durumların yaşanmayacağının garantisidir. Boruların rijit özellikleri ile üstüste ve teleskopik konumda içiçe geçirilerek kolay bir şekilde stok ve taşıma yapılabilir. Zahmetli montaj işlemlerine ihtiyaç duyan boruların aksine pratik bir şekilde monte edilir ve ihtiyaç olduğu durumda yine aynı şekilde çıkartılabilir özelliğe sahiptir.