Koruge Boru Ek Parçaları ve Özellikleri

Koruge boru ve ek parçaları Poliolefin grubu içerisinde yer alan Polipropilen ve Polietilen hammaddeleri ile üretilen bir üründür. 1200 mm çapına kadar üretilebilir.

Koruge borular fitingler ile bağlanırken sarmal koruge borular muflu ve spigot yani erkek uçlular, düz boru birleştirmesinden dolayı fitinge ihtiyaç duymadan bağlanabilirler. Koruge boru ek parçaları korozyondan etkilenmeyen, aşınmayan ve kimyasal maddelere karşı dayanıklı olması sebebiyle 50 yıl kadar kullanım ömrü garantisi ile satışa sunulmaktadır. Deprem gibi doğal afetlerin meydana gelmesinde esnek yapıları sayesinde bu durumdan etkilenmeden işlevselliğini kaybetmeden kullanılabilmektedir.

Sızdırmaz yapısını kullanım ömrü boyunca sağlayabildiği için yeraltındaki suların ve toprağın kirlenmesi de koruge boru ek parçaları sayesinde engellenebilmektedir. Ağaç köklerinin hiçbir şekilde içlerine girerek faaliyetlerini engelleyebilmesi mümkün değildir. Hafif ve az yer kaplayan borularla iş makinasına ihtiyaç duyulmadan döşeme işlemleri gerçekleştirilebilir.

Koruge Boru Ek Parçaları Üretim Özellikleri

Koruge borular iki farklı şekilde üretilmektedir. Tek işlem ile ekstrüderde ve sarmal metodlar ile mandrel üzerinden üretimleri sağlanmaktadır. Ekstrüde koruge borusunun üretim kapasiteleri daha yüksektir ve ürün şekilleri değiştirilemediği için her zaman sabittir. Sarmal koruge borular da projelerin amaçlarına göre halka mukavemet değerinde optimum şekilde ağırlığa sahip olarak üretilebilir.

Boruların iki ayrı katmandan meydana gelmektedir. İç boru katmanı ve dış kaburga katmanı olarak ikiye ayrılan bu katmanlar, iç kısımdaki katman akışkan düz satıhlı borudan meydana gelirken, dıştaki katman ise kaburgalı yapısı ise iç katmana moleküler olarak entegre edilmiştir.

50 yıl kullanım ömrüne sahip olan koruge boru ek parçaları 100 yıla kadar kulanım süresi sunabilmektedir. Hidrolik ve pürüzsüz olduğu için akışkanlığa az direnç gösterir ve doluluk oranı ile akmaya devam eder. Böylelikle projelerin alt çap grubunun seçilmesi ile proje maliyetlerinde öne geçmenizi sağlar.